Która z mam nie stosowała podczas kataru dręczącego maluszka maści majerankowej? U najmłodszych dzieci jest to przecież jeden z niewielu sposobów na katar. Okazuje się, że w pełni naturalną, ekologiczną maść możemy wykonać z ogromną łatwością w domowych warunkach. Wystarczą dwa składniki. Nie trzeba nic kroić, trzeć, gotować. To jest tak proste, a zarazem skuteczne, że zwyczajnie trzeba spróbować.
Przeczytaj też: To nieprawda, że kolor kataru świadczy o rodzaju infekcji. Co naprawdę oznacza zielony katar, a co żółty?
Spis treści
- Jakie składniki są potrzebne na domową maść majerankową?
- Jak przygotować maść majerankową?
- Do czego jeszcze przyda się maść majerankowa?
Zobacz: Zatkany nos? Pan Tabletka poleca swój „katarkiller”. „Genialny, prosty”, ale może też szokować
Jakie składniki są potrzebne na domową maść majerankową?
By przygotować tę maść, zapewne nawet nie będziesz musiała wybierać się do sklepu. Wystarczy olej kokosowy i suszony majeranek, które większość z nas ma w lodówkach. Do przygotowania maści przyda się też metalowa miska, rondelek z wodą i mały słoiczek.
Jak przygotować maść majerankową?
Wystarczy dodać do miski łyżkę oleju kokosowego i łyżkę suszonego majeranku. W rondelku gotujemy wodę, po czym stawiamy miskę ze składnikami na garnuszek z gorącą wodą i rozpuszczamy olej w kąpieli wodnej. Taka mikstura powinna odstać kilka godzin, by majeranek oddał swoje właściwości do oleju. Wtedy wystarczy przecedzić mieszankę przez gazik, wlewając olej do słoiczka. Następnie szklany pojemniczek wstawiamy do lodówki, by olej stężał. I gotowe,
Do czego jeszcze przyda się maść majerankowa?
Fitoterapeutka Agnieszka Skowerska, znana na Instagramie jako @ziolowa_krolowa twierdzi, że taka domowa maść przyda się nie tylko na katar.
- Nasza maść nie tylko udrożni nos i ułatwi oddychanie, ale może być też stosowana m.in. w leczeniu trądziku. Można też aplikować ją na kolki w okolice brzucha u niemowląt (działa delikatnie rozgrzewająco) lub u osób dorosłych na skronie w przypadku bólów głowy - radzi ekspertka.