Aplikacja PelviFly uczy, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy

2017-01-31 15:16

Trening mięśni dna miednicy przeznaczony jest dla kobiet mających objawy nietrzymania moczu podczas wysiłku, chcących wrócić do formy po porodzie, będących w okresie przed  i w trakcie menopauzy, aktywnie uprawiających sport, dbających o profilaktykę, a także chcących poprawić jakość życia seksualnego. Jednak niewielki odsetek pań wykonuje ćwiczenia regularnie, a tylko 30 proc. robi to prawidłowo. Aby terapia była skuteczna, można wykorzystać aplikację PelviFly, która uczy, jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie dna miednicy.

Elektroniczny tampon

i

Autor: Materiały prasowe Silikonowy tampon jest bezprzewodowo połączony z intuicyjną aplikacją na telefonie, która odwzorowuje na ekranie pracę mięśni i weryfikuje, czy kobieta jest odpowiednio rozluźniona, wykonuje skurcz z właściwą siłą lub utrzymuje napięcie mięśni przez odpowiednio długi czas. Wielkość tamponu można regulować, dopompowując lub zmniejszając w nim ilość powietrza. Na zdjęciu: system telemedyczny PelviFly

Spis treści

  1. Elektroniczny tampon i aplikacja PelviFly
  2. Co widzi kobieta na ekranie swojego telefonu podczas ćwiczeń z PelviFly?

Trening mięśni dna miednicy przeznaczony jest dla kobiet chcących wrócić do formy po porodzie, będących w okresie przed  i w trakcie menopauzy, aktywnie uprawiających sport, dbających o profilaktykę, a także chcących poprawić jakość życia seksualnego. Jest też podstawową formą terapii wysiłkowego nietrzymania moczu. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca ćwiczenia zawsze jako pierwszy krok w procesie leczenia. Wczesna profilaktyka zmniejsza ryzyko obniżenia narządów rodnych, a zdrowe dno miednicy ułatwia poród i przyspiesza powrót do formy. Jednak niewielki odsetek pań wykonuje ćwiczenia regularnie, a tylko 30 proc. robi to prawidłowo. Aby terapia była skuteczna, można wykorzystać aplikację PelviFly. Została ona zaprojektowana, aby prowadzić program ćwiczeń pozwalający stopniowo nabierać świadomości własnego ciała. Dzięki niemu mięśnie krok po kroku uczą się skurczu i rozluźnienia, nabierają wytrzymałości, siły i koordynacji.

Dzięki aplikacji kobieta od razu widzi, czy właściwie wykonuje ćwiczenia.

Elektroniczny tampon i aplikacja PelviFly

System telemedyczny PelviFly składa się z elektronicznego tamponu, wykonanego z silikonu medycznego, który jest aplikowany do pochwy. Dzięki niemu można zweryfikować, czy kobieta jest odpowiednio rozluźniona, wykonuje skurcz z właściwą siłą lub utrzymuje napięcie mięśni przez odpowiednio długi czas. Jego wielkość można regulować dopompowując lub zmniejszając w nim ilość powietrza. Tampon jest bezprzewodowo połączony z intuicyjną aplikacją na telefonie, która odwzorowuje aktywność mięśni dna miednicy i pokazuje ją na ekranie.

Kiedy kobieta zaciska lub rozluźnia mięśnie dna miednicy, w specjalnej animacji porusza się motyl. Im kobieta więcej wkłada siły w wykonanie ćwiczenia, tym motyl wyżej się unosi. Jak jest rozluźniona, to motyl odpoczywa na trawie lub kwiatku.

Każdy pakiet treningowy zaczyna się od konsultacji ze specjalistą PelviFly w celu dobrania odpowiedniego planu ćwiczeń. Odbywa się ona w dogodny dla użytkowniczki sposób - w formie telefonicznej, rozmowy poprzez komunikator w aplikacji lub mailowo. Kobieta otrzymuje informacje o najważniejszych elementach i zasadach skutecznego treningu, a specjaliści upewniają się, że wybrana usługa jest adekwatna do celu, jaki kobieta chce osiągnąć. Może się zdarzyć, że zostanie skierowana na dodatkową konsultację z lekarzem lub fizjoterapeutą w celu przeprowadzenia uzupełniających badań.

Ważną funkcją aplikacji jest możliwość przeprowadzenia testu - oceny stanu mięśni według skali używanej w klasycznych gabinetach Skala Oxford i Perfect. Pozwala on na ocenę stanu wyjściowego oraz monitorowanie postępów w procesie ćwiczeń.

Raz w miesiącu otrzymuje indywidualny raport z przebiegu treningu z analizą wyników i postępów, a także wskazówkami. Cały czas można obserwować historię ćwiczeń oraz szczegółowe parametry pracy mięśni na wykresach w portalu telemedycznym

Aplikacja umożliwia obserwowanie swoich postępów, planowanie harmonogramu treningu oraz w każdej chwili pozwala na zadanie pytania specjaliście przez komunikator.  Pierwsze efekty ćwiczeń są odczuwalne już po 12 tygodniach regularnego (3-5 razy w tygodniu) treningu.

Zalecane są ćwiczenia 3-5 razy w tygodniu po 5-10 min w zależności od planu treningowego. Wykonywane są o dowolnej porze dnia, ale zgodnie z harmonogramem przygotowanym w aplikacji mobilnej.

Cena - zależności od wykupionego pakietu - waha się od 680 do 1380 zł.

Co widzi kobieta na ekranie swojego telefonu podczas ćwiczeń z PelviFly?

Źródło: youtube.com/Gabriel Herman