Masaż wibracyjny (Aquavibron)

2017-02-13 14:34

Masaż wibracyjny (Aquavibron) sprawdza się, gdy cierpisz na bóle kręgosłupa i międzyżebrowe, wszelkiego rodzaju stany po urazach, zwłaszcza tkanek miękkich, reumatoidalne zapalenie stawów, zaniki, ból mięśni, przykurcze, zaburzenia krążenia obwodowego.

Masaż wibracyjny (Aquavibron)

i

Autor: thinkstockphotos.com Masaż wibracyjny (Aquavibron) sprawdza się, gdy cierpisz na bóle kręgosłupa i międzyżebrowe.

Spis treści

  1. Masaż wibracyjny (Aquavibron): łagodzi ból i uspokaja
  2. Masaż wibracyjny (Aquavibron): wskazania
  3. Masaż wibracyjny (Aquavibron): przeciwwskazania

Masaż wibracyjny wykonuje się wykorzystując aparat Aquavibron. Jego działanie jest bardzo proste. Na końcu specjalnego węża, przez którego przepuszcza się wodę, zamocowana jest gumowa membrana. W zależności od regulacji ciśnienia przepływu wody membrana wibruje, a częstotliwość jej drgań może być bardzo delikatna, średnia lub silniejsza (od 30 do nawet 3000 Hz). Do wyboru są różnego rodzaju membrany, które dobiera się do konkretnego schorzenia. I tak: płaska świetnie nadaje się do masażu małych grup mięśni, a ze specjalną wypustką (tzw. guzkiem) – dużych grup mięśniowych. Membraną z kolcami efektywnie masuje się tkanki podskórne, poprawia ona też ukrwienie obwodowe, natomiast z grzebieniem i pięciokulkowa działa rozluźniająco, dlatego sprawdzą się one przy przykurczach, czy w stanach napięcia mięśni. Najlepsze rezultaty przynosi masaż membranami wklęsłymi (w kształcie grzybka czy kielicha), które wytwarzają dodatkowe podciśnienie, dzięki czemu efekt wibracyjny przynosi szybsze i skuteczniejsze rezultaty lecznicze.

Masaż wibracyjny (Aquavibron): łagodzi ból i uspokaja

Masaż wibracyjny Aquavibron jest przyjemny dla pacjenta, w trakcie jego wykonywania nie powinien odczuwać on żadnego dyskomfortu. Trwa ok. 10-15 minut i wykonywany jest tylko na część ciała poddawaną rehabilitacji.

Drgania membrany, bez względu na użyty jej rodzaj podczas zabiegu, są odbierane przez czuciowe zakończenia nerwowe. W wyniku tego dochodzi do poprawy ruchomości mięśni i stawów, następuje lepsze ukrwienie, zostają lepiej odżywione tkanki, które szybciej się regenerują.

Masaż wibracyjny ma też działanie przeciwbólowe, bo rozluźnia napięte mięśnie, ponadto poprawia samopoczucie, bo podobnie jak klasyczny masaż relaksuje i uspokaja.

Masaż wibracyjny (Aquavibron): wskazania

Masaż wibracyjny Aquavibron stosuje się przede wszystkim w przypadku chorych, którzy skarżą się na:

  • bóle kręgosłupa
  • reumatoidalne zapalenie stawów
  • artretyzm
  • zanik i ból mięśni
  • przykurcze
  • zaburzenia krążenia obwodowego

oraz są po wszelkiego rodzaju urazach, zwłaszcza tkanek miękkich (ale też przy obrzękach czy uszkodzeniu więzadeł). Masaż wibracyjny przynosi też dobre rezultaty w przypadku bólów międzyżebrowych, dyskopatii, zapalenia korzonków, znieczulicy skóry, leczeniu tzw. łokcia tenisisty, czy rehabilitacji po zabiegu mastektomii. Sprawdza się też w przypadku dolegliwości natury psychicznej, czyli przewlekłego stresu lub lekkich stanów depresyjnych.

Masaż wibracyjny (Aquavibron): przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania masażu wibracyjnego są wszelkiego rodzaju infekcje, przebiegające z gorączką, ostre stany zapalne, choroba nowotworowa, ciąża. Nie powinno się też tego typu zabiegu wykonywać w przypadku zapalenia żył i tętnic, zaawansowanych żylaków, stwierdzonej miażdżycy lub osteoporozy. Przeciwwskazaniem są też zmiany dermatologiczne, np. trudno gojące się owrzodzenia, ropnie, wypryski.